26.12.2018

Bóg się rodzi tam gdzie miłość, dobro, pokój…

Na Święta Bożego Narodzenia z utęsknieniem czekamy cały rok. Jest to wyjątkowy i niepowtarzalny czas, któremu towarzyszy rodzinna atmosfera, wspólne kolędowanie, obdarowywanie się prezentami i spędzanie czasu z tymi, których kochamy najbardziej.

Nie możemy jednak zapominać o ich prawdziwej istocie. Bóg posyła do ludzi swojego Syna, co dokonuje się przez Maryję, która z pokorą i wdzięcznością przyjęła Słowo Boże od Archanioła Gabriela. Wpatrując się w Jezusa narodzonego w betlejemskiej szopce uczymy się pokory i wzajemnej życzliwości, bo Bóg rodzi się tam gdzie panuje miłość, dobro i pokój.

Święta Bożego Narodzenia pobudzają nas również do refleksji i przemyśleń nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Aktualne są wciąż słowa ks. Jana Twardowskiego: „śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. W ten wyjątkowy czas wspominamy tych, którzy odeszli do Domu Ojca, a pamięć o nich wciąż jest żywa w naszych sercach. Pełni uwielbienia wobec narodzin Jezusa Chrystusa zastanówmy się nad przemijającym czasem. Przychodzący na świat Emmanuel pragnie być obecny w sercu każdego człowieka, ucząc nas miłości, bo przecież On sam jest Miłością.