10.04.2023

Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał

Po Wielkosobotniej ciszy nastąpiła wielka radość – Chrystus zmartwychwstał  prawdziwie zmartwychwstał. W naszych sercach rozbrzmiewa wesołe Alleluja bo Jezus pokonał śmierć. To On jest zwycięzcą piekła i szatana.

Oktawa Wielkiej Nocy pobudza w nas wyjątkową nadzieję i radość. Wierzymy, że życie się nie kończy a dopiero będzie miało swój początek. Jezus zmartwychwstając udowodnił, że dobro i prawda zawsze będą królować, że grzech i zło dobrem zostanie przezwyciężone. Zawsze zwycięży miłość – Miłość Chrystusowa.

 Św. Jan Paweł II tak opisał istotę najważniejszego święta naszej wiary „Oto człowiek został odebrany śmierci- oddany życiu. Oto człowiek  został odebrany grzechowi – oddany miłości”. Miłości naszego Pana i Zbawiciela.

Panie prosimy Cię rozpalaj w nas ciągle ogień Swojej miłości.