13.07.2015

Festyn parafialny 2015

11 lipca 2015 roku na boisku sportowym w Słonowicach odbył się festyn parafialny, z którego dochód został przeznaczony na prace remontowe kościoła parafialnego. Część rekreacyjną poprzedziła msza święta odprawiona w intencji wszystkich parafian, organizatorów, darczyńców i uczestników festynu.

W charakter parafialnego święta wpisało się wspomnienie św. Benedykta – patrona Europy. Mottem reguły zakonu benedyktynów jest dewiza „Ora et labora”, tzn. „Módl się i pracuj”. Słowo skierowane do wiernych w głównej mierze koncentrowało się na benedyktyńskiej regule, która mówi o tym, aby umiejscowić Boga w centrum własnego życia, chwalić Go codzienną pracą i uczynkami.

Po mszy świętej na parafian czekały rozmaite atrakcje, m.in. stoiska z pysznymi ciastami, smakołykami z grilla, kawa, herbata, zjeżdżalnia dla najmłodszych, plac zabaw, strzelnica, licytacja nagród oraz malowanie twarzy i puszczanie baniek pod kierunkiem instruktorek Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Sobotnie popołudnie uświetnił również pokaz najmłodszych strażaków z Wrzącej. Punktem kulminacyjnym festynu było wylosowanie nagród głównych: rowerów, lodówki i drona.

Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego festynu.