17.07.2018

Festyn parafialny 2018 r.

W niedzielę 15 lipca 2018r. przy kościele w Słonowicach odbył się festyn, który był doskonałą okazją do spotkania się przy stole całej wspólnoty parafialnej.

Część rekreacyjną poprzedziła uroczysta Eucharystia. Następnie wierni mogli skorzystać z mocy atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wśród nich były m. in.: pyszne ciasta, smakołyki z grilla, bigos z gęsiny, grochówka, wata cukrowa, lody, kawa i herbata, konkursy i zabawy dla dzieci przygotowane przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji z Kobylnicy oraz zwiedzanie stoiska ze sprzętem ratowniczym i wozu strażackiego należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrzącej.

Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać tablet ufundowany przez Wójta Gminy Kobylnica Pana Leszka Kulińskiego, dwa rowery ufundowane przez Księdza Proboszcza oraz mikser.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na renowację prezbiterium kościoła w Słonowicach.