22.07.2014

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

13 września 2014 roku w naszej parafii odbył się festyn parafialny, z którego dochód w wysokości 8 tysięcy złotych został przeznaczony na konserwację elementów drewnianych kościoła w Słonowicach.

Część rekreacyjną poprzedziła Msza Święta odprawiona intencji wszystkich organizatorów, ofiarodawców i uczestników festynu, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Eucharystię uświetniły dziewczynki śpiewające w scholi, którą prowadzi p. Joanna Kaszowska. Następnie na boisku sportowym na wiernych czekały rozmaite atrakcje, mianowicie: pyszne ciasta, smakołyki z grilla oraz możliwość skorzystania ze strzelnicy. Dzieci mogły skorzystać z placu zabaw oraz specjalnie przygotowanej zjeżdżalni. Dodatkowo została zorganizowana specjalna licytacja, w której uczestnicy mogli wylicytować m.in.: obraz namalowany przez p. Alinę Dudek, przetwory przygotowane przez p. Danutę Jęcek oraz różne sprzęty gospodarcze i nie tylko ofiarowane przez parafian.

Punktem kulminacyjnym całej zabawy była loteria fantowa, w której głównymi nagrodami był rower oraz meble ogrodowe.

Nad bezpieczeństwem festynu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Wrzącej, natomiast o oprawę muzyczną zadbał Adam Nowodworski.