6.01.2015

Gloria in excelsis Deo – Chwała na wysokości Bogu

Kościół dzisiaj obchodzi święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane świętem Trzech Króli, na pamiątkę pokłonu oddanemu Narodzonemu Jezusowi. Każdy z Monarchów przyniósł stosowne dary, które symbolizują: złoto – godność królewską, mirra – wypełnienie proroctw i zapowiedź śmierci Zbawiciela oraz kadzidło – godność kapłańską. Tak jak Trzech Króli do Dzieciątka prowadziła Gwiazda Betlejemska, tak nas do świątyni przyprowadziła gwiazda wiary, za którą winniśmy dziękować Panu Bogu w modlitwie. Niech światło Gwiazdy Wiary pojawiająca się w naszym życiu, będzie obecne na horyzoncie codziennych spraw.

Dzisiaj również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słonowicach pod kierunkiem p. Jolanty Majerowskiej i p. Iwony Sikory przygotowały Jasełka, opowiadające historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Spektakl bogaty w niesamowitą grę aktorską najmłodszych, kolorowe stroje oraz oprawę muzyczną cieszył się ogromnym zainteresowaniem wiernych zgromadzonych w kościele.