11.07.2014

I Komunia Święta w Parafii św. Stanisława Kostki

Dnia 25 maja 2014 roku uroczyście do I Komunii Świętej przystąpiło 12 dzieci w kościele parafialnym w Słonowicach. Uroczystość poprowadził ks. Krzysztof Łachut proboszcz parafii.

I Komunia Święta jest ogromnym i autentycznym przeżyciem duchowym dla dzieci. Jak jest napisane w Piśmie Świętym: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10,14). Wymaga odpowiedniego przygotowania. Warunkiem przyjęcia Ciała i Krwi Jezusa było uczestnictwo dzieci na katechezie, wraz z rodzicami na niedzielnych eucharystiach oraz obecność na spotkaniach organizowanych w parafii. Ogromny wpływ na wychowanie i przygotowanie miała również wychowawczyni pani Jolanta Majerowska. Dzieci zbierają dziewięć pierwszych piątków miesiąca, przystępując do sakramentu pokuty, by wypełnić polecenie Jezusa, który objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque, szczególnie modlącej się ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do komunii świętej i ofiaruje ją jako wynagrodzenie za grzechy własne i rodzaju ludzkiego, temu Boże Serce zapewni miłosierdzie w chwili zgonu, że nie umrze bez Jego łaski.

Podziękowania należą się również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. W darze ołtarza złożyli głośniki, których koszt wyniósł 1000 złotych.