10.05.2020

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie

W Piątą Niedzielę Wielkanocną wsłuchujemy się w pokrzepiające słowa Jezusa, które brzmią: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! Te słowa są niezwykłym wezwaniem do tego, abyśmy odważnie i mężnie wyznawali wiarę, tak bardzo potrzebną do pokonywania wszelkich trudności pojawiających się w życiu codziennym. Jeśli ogarnie nas zwątpienie i rezygnacja mamy pamiętać, że Jezus jest przy nas gotowy nieść pomoc. Wątpiąc we własne siły wątpimy w wielkość i moc Boga. Musimy pamiętać, że On nigdy nas nie opuszcza – wystarczy z dziecięcą ufnością całkowicie powierzyć Jemu i Jego Matce swoje życie ze wszystkimi wątpliwościami i troskami.

Pan Jezus przypomina nam dziś również, że celem naszej doczesnej pielgrzymki jest udział w chwale Nieba, uczestnictwie w zwycięstwie Boga nad śmiercią i grzechem – przecież w domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Jezus jest drogą, prawdą i życiem – nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak przeze mnie. Przestrzegając wezwania, że to Jezus jest drogą prowadzącą do Ojca, prawdą jedyną, w którą powinniśmy uwierzyć oraz życiem, które nigdy się nie kończy możemy dokonywać dzieł pięknych i wzniosłych.

Niech ta dzisiejsza Dobra Nowina będzie dla nas źródłem czerpania odwagi do mężnego wyznawania wiary oraz autentycznej ufności w Bożą Opatrzność i pomoc.

Tobie Panie ufam i bać się nie będę!