1.05.2020

Maj – miesiąc z Maryją

Rozpoczął się maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Przez cały miesiąc będziemy oddawać Jej cześć poprzez odmawianie litanii loretańskiej. Po wezwaniu Trójcy Przenajświętszej z wiarą i nadzieją będziemy oddawać cześć Maryi wypowiadając Jej wszystkie cnoty oraz chwalebne tytuły.

W tym trudnym czasie, który przyszło nam doświadczać warto przytoczyć za św. Janem Pawłem II akt Maryjnego zawierzenia Kościoła oraz jego misji w świecie współczesnym:

„O Matko ludzi i ludów, Tobie znane są wszystkie ich cierpienia i nadzieje, Ty czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania pomiędzy dobrem i złem, światłością i ciemnością, jakie wstrząsają światem. Przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca i ogarnij miłością Matki i Służebnicy tych ludzi i te ludy, które najbardziej na to czekają – zarazem na których zawierzenie Ty również szczególnie oczekujesz. Weź pod swą macierzyńską opiekę całą rodzinę ludzką, którą z serdecznym uniesieniem Tobie, o Matko zawierzamy. Niech dla nas wszystkich przybliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy, sprawiedliwości i nadziei”.

Z pokorą i ufnością oddajmy się modlitwie litanią do Najświętszej Maryi Panny, uciekając się do Jej matczynego serca, otwartego i promieniującego miłością do każdego człowieka.

Matko Kościoła – módl się za nami

Panno czcigodna – módl się za nami

Przyczyno naszej radości – módl się za nami

Uzdrowienie chorych – módl się za nami

Pocieszycielko strapionych – módl się za nami

Królowo różańca świętego – módl się za nami

Królowo rodzin – módl się za nami

Królowo pokoju – módl się za nami

Królowo Polski – módl się za nami