22.05.2017

Maj miesiącem maryjnym

Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Maryję. Wierni gromadzą się w kościołach i wokół kapliczek, aby odśpiewać hymn pochwalny – Litanię Loretańską ku czci Matki Bożej wysławiając Jej wszelkie cnoty i przywileje. Wysławiając Ją przeróżnymi tytułami prosimy, aby była dla nas pielgrzymów najlepszą Matką i Opiekunką.

Św. Jan Paweł II pisał: „I od tej godziny uczeń wziął ją do siebie. Czy można to powiedzieć i o nas? Czy my również przyjmujemy Maryję do naszego domu? Rzeczywiście winniśmy w pełni wprowadzić Ją do domu naszego życia, naszej wiary, naszych uczuć, naszych obowiązków i uznać właściwą Jej rolę macierzyńską, to znaczy rolę upominania, zachęty przewodzenia, a także rolę cichej obecności, która niejednokrotnie sama wystarcza, by dodać siły i odwagi. (…) Oto Matka twoja. Niechaj każdy z nas odbierze te słowa jako skierowane do siebie i z nich zaczerpnie ufność i zapał do coraz bardziej zdecydowanego i pogodnego kroczenia drogą służby we własnym życiu”.