14.04.2019

NIEDZIELA PALMOWA – VI niedziela Wielkiego Postu

Przed nami wyjątkowy czas – Wielki Tydzień.  Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota z Niedzielą Paschalną są dniami szczególnie bogatymi w obchody liturgiczne. Warto w pełni z tego bogactwa skorzystać. Jest to wspaniały dar Kościoła, który może ubogacić naszą rodzinę i zbliży nas do Chrystusa. Dzięki głębokiemu przeżyciu Wielkiego Tygodnia, zanurzeniu się w tajemnicę Bożej Miłości, mamy szansę rzeczywiście odnowić nasze życie, odnowić naszą wiarę i nawrócić się do Boga.

Wielka Środa

Słonowice – godz. 16.30 – msza święta. Od 16.00 spowiedź oraz Nowenna do NMP.
Tychowo – godz. 18.00 – msza święta w intencji zmarłej Sandry w 1 rocznicę śmierci.

Kancelaria parafialna czynna od 17.00

Wielka Czwartek

W Wielki Czwartek obchodzimy święto kapłanów, ponieważ w tym dniu w czasie Ostatniej Wieczerzy został ustanowiony sakrament kapłaństwa oraz sakrament Eucharystii.

Słonowice – godz. 18.00 – msza święta w intencji zmarłych: Ks. Zdzisława Serwy, Ks. Bolesława Drochomireckiego. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy – odśpiewamy Gorzkie Żale.
Tychowo – godz. 16.30 – msza święta w intencji zmarłej Zuzanny Kos oraz za Różę Różańcowe.

Wielka Piątek (obowiązuje post ścisły)

Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Niech w tym dniu będzie w naszym domu cisza pozwalająca przeżyć Misterium Męki i Śmierci Jezusa. O godzinie 15.00, godzinie śmierci Pana Jezusa, uklęknijmy z rodziną, by się wspólnie pomodlić – Postarajmy się w domu w centralnym miejscu wyeksponować krzyż na białym obrusie. Warto tego dnia wyłączyć radioodbiorniki, telewizory czy komputery. Obowiązuje post ścisły, a więc nie tylko jakościowy, ale i ilościowy. Jeżeli jest to możliwe, weźmy tego dnia udział w parafialnej Drodze Krzyżowej. Wieczorem gromadzimy się na liturgii wielkopiątkowej – jest ona długa, ale bardzo bogata i piękna: Liturgia Słowa poprzedzona procesją i leżeniem krzyżem przez kapłana przed obnażonym ołtarzem, uroczysta adoracja krzyża, komunia i procesjonalnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Pamiętajmy, by udać się na adorację Grobu Pańskiego.

Słonowice – godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku. Od 17.30 Droga Krzyżowa. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21.00.
Tychowo – godz. 16.30 – Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa do 20.00.

Wielka Sobota

Po zapadnięciu zmroku rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej – jest to najbardziej uroczysty wieczór w roku liturgicznym. Wigilia Paschalna nie jest częścią Wielkiej Soboty, jej radosna liturgia należy już do obchodów Dnia Zmartwychwstania. Obchód Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. W czasie Liturgii Światła kapłan przed kościołem poświęca ogień, odpala paschał, wnosi uroczyście światło do ciemnego kościoła i śpiewa Orędzie Paschalne. W drugiej części są czytane fragmenty Pisma Świętego, w których rozważamy, co Bóg uczynił dla nas od początku świata. Podczas Liturgii Chrzcielnej ksiądz dokonuje poświęcenia wody, a wierni odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Odnowieni biorą udział w Mszy Paschalnej, w czasie której zabrzmią wszystkie dzwony i dzwonki.

Słonowice – godz. 18.00 – Liturgia Wielkiej Soboty. Msza święta w intencji zmarłych: Jana Lewanowskigo w 21 rocznicę śmierci, Marzenkę w 20 rocznicę śmierci, Joannę Danielecką, Jana Paruzel w 12 rocznicę śmierci. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21.00.
Tychowo – godz. 16.30 – Liturgia Wielkiej Soboty. Msza święta w intencji zmarłej Teresy Grzybek. Adoracja Pana Jezusa do 20.00 .

Święcenie pokarmów

 • Runowo sławieńskie – godz. 10.00
 • Dobrzęcin – godz. 10.15
 • Komorczyn – godz. 10.30
 • Słonowice – godz. 10.45
 • Słonowice Stacja – godz. 11.00
 • Słonowiczki – godz. 11.15
 • Wrząca – godz. 11.30
 • Ścięgnica – godz. 11.45
 • Tychowo – godz. 12.00
 • Bzowo – godz. 12.15
 • Kczewo – godz. 12.30

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

Wielka Niedziela rozpoczyna się poranną mszą św. rezurekcją (łać. resurrectio – oznacza Zmartwychwstanie) która zapowiada uroczyste bicie w dzwony, głoszące że Chrystus powstał z martwych.

Słonowice – godz. 6.00 – Rezurekcja w intencji zmarłego Grzegorza Wrębel.
Tychowo – godz. 8:00 – Msza święta w intencji zmarłych: Grażyny, Jadwigi, Stanisława.
Wrząca – godz. 13:00 – Msza święta w intencji zmarłej Grażyny Przybysz z racji imienin.

Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019 – Zbiórka na KUL oraz wydział teologiczny w Szczecinie.

Słonowice – godz. 9.30 – Msza święta w intencji zmarłego Jana w 3 rocznicę śmierci.
Tychowo – godz. 11:00 – Msza święta w intencji zmarłego Bronisława Kajzer.
Wrząca – godz. 13:00 – Msza święta w intencji zmarłych: Jerzy, Zofia, Piotr Polańczuk

Zapraszam OSP z Wrzącej do adoracji przy Bożym Grobie oraz udziału w Rezurekcji.

Dziękuję za ofiary złożone na tace oraz za sprzątanie kościoła.

We wtorek od godz. 9.00 odwiedzę chorych naszej parafii. Dziękuję Caritas parafii za upominki przygotowane dla chorych.

Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele parafialnym próba do I Komunii św.

Zapraszam do udziału w TRIDUUM kandydatów do Bierzmowania, dzieci I komunijne wraz z rodzicami.

Zapraszam na 20.30 w W. Piątek i W. Sobotę do adoracji Najświętszego Sakramentu:

 • Caritas
 • Radę Parafialną
 • Zespół Synodalny
 • Żywy różaniec
 • Młodzież