Niedziela Palmowa VI (niedziela Wielkiego Postu)

Wielki Tydzień to w chrześcijaństwie uroczysty czas rozpamiętywania ostatnich dni Chrystusa przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu jest Triduum Paschalne. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

Wielka Środa – Słonowice, godz. 16.30 – msza św. Nowenna do NMP. Od godz. 16.00 spowiedź. Kancelaria parafialna od godz. 17.00.

Wielki Czwartek w tym dniu przeżywamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii, które to dokonały się podczas Wieczerzy w Wieczerniku, gdzie Jezus Chrystus umył nogi Apostołom oraz przemienił chleb i wino w Ciało Swe i Krew.

Słonowice – godz. 18.00 – msza św. w intencji zmarłej Stefanii Kucharskiej m-c po pogrzebie

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy – odśpiewamy Trzy części Gorzkich Żali. Przyjęcia do służby liturgicznej nowych ministrantów.

Tychowo – godz. 16.30 – msza św. intencji. zmarłych: Stanisława, Marianna, Tadeusza Miękus z rodziny Racko i Orzechowskich.

Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły). Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątka męki i śmierci Jezusa Chrystusa zabitego na krzyżu. Przed śmiercią był On biczowany poddany mękom, zmuszony do dźwigania krzyża, ukrzyżowany i wyszydzany na nim.
Liturgia Wielkiego Piątku składa się:

• Liturgii Słowa Bożego.
  • Adoracji Krzyża.
  • Komunii św.
  • Przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Słonowice – Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 18.00. Od 17.30 Droga Krzyżowa. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 21.00. Na godz. 20.00-20.30 zapraszam młodzież.

Tychowo – godz. 16.30. Adoracja do 20.00.

Wielka Sobota W tym dniu Kościół milczy- jest to czas wielkiej ciszy, skupienia i czuwania przy Grobie Pańskim. Tradycyjnie wierni przynoszą w koszach potrawy wielkanocne, aby je poświęcić.

Słonowice – Liturgia Wielkiej Soboty – godz. 18.00. Msza św. w intencji zmarłej Kazimiery Tejchman w miesiąc po pogrzebie. Adoracja Pana Jezus w Grobie do godz. 21.00 na godz. 20.00-20.30 zapraszam młodzież.

Tychowo – Liturgia Wielkiej Soboty – godz. 16.30. Msza św. w intencji Żywego Różańca o pokój na świecie.

Świecenie pokarmów:

• Runowo sławieńskie godz. 10.00
  • Dobrzęcin godz. 10.15
  • Komorczyn godz. 10.30
  • Słonowice godz. 10.45
  • Słonowice Stacja godz. 11.00
  • Słonowiczki godz. 11.15
  • Wrząca godz. 11.30
  • Ściegnica 11.45
  • Tychowo godz. 12.00
  • Bzowo godz. 12.15
  • Kczewo godz. 12.30

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017
Wielka Niedziela rozpoczyna się poranną mszą św. rezurekcją / łać.resurrectio- oznacza Zmartwychwstanie / która zapowiada uroczyste bicie w dzwony,głoszące że Chrystus powstał z martwych.
Słonowice – godz. 6.00 – Rezurekcja w intencji zmałego Jana Szepielewicz.
Tychowo – godz. 8.00 – Rezurekcja w intencji zmarłych Władysława Cieślak, Danuta Ambroziak, Stanisława.
Wrząca – godz. 13.00 – Msza św. w intencji Antoniego z racji chrztu.
Słonowice – godz. 17.00 – Msza ślubna: Ilona Iwańska i Maciej Kopacz. Chrzest: Zuzanny.

Poniedziałek Wielkanocny 17.04.20017 (zbiórka na KUL i wydział teologiczny w Szczecinie).
Słonowice – godz. 9.30 – Msza św. w intencji zmarłych: Mariana, Marianny, Zofii, Tadeusza, Stanisława.
Tychowo – godz. 8.00 – Msza św. w intencji zmarłego Ks. Bolesława.
Wrząca – godz. 13.00 – Msza św. w intencji zmarłych: Władysława, Janiny Adamek (intencja rodziny Gondarczyków).

Zapraszam OSP z Wrzącej do adoracji przy Bożym Grobie oraz udziału w Rezurekcji.

Dziękuję za ofiary złożone na tace oraz za sprzątanie kościoła Barbarze Pobłockiej, Barbarze Hoppe, Grażynie i Zbigniewowi Redmerskim.

Do sprzątania proszę: rodziny Malickich i Ołoszczyńskich.

2400 zł – dar rodziców dzieci komunijnych: 200 zł – ognisko, 300 zł – 2 alby, 550 zł – ornat, 600 zł – mikrofon, 200 zł naczynia do chrztu, 250 zł – ampułki i tacka, 30 zł welon.

Do stanu małżeńskiego pragną przystąpić:
Piotr Lenarcik, syn Dariusza i Grażyny, kawaler, zam. Poznań.
Małgorzata Mettel, córka Lecha i Aldony, panna, zam. Kobylnica.
ZAP.2