28.07.2015

Św. Krzysztofie – patronie kierowców i podróżujących, módl się za nami

25 lipiec to wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Imię Krzysztof z greckiego oznacza niosący Chrystusa. Trudnił się przenoszeniem przez rzekę pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. W ikonografii przedstawiany jest z Dzieciątkiem na ramionach.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po niedzielnej mszy świętej w naszej parafii zostały poświęcone pojazdy, które w połączeniu z rozwagą i ostrożnością kierowców, mają bezpiecznie dowieźć do celu wszystkich podróżnych.

Modlitwa kierowców do św. Krzysztofa:
Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, bym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku. Amen.