23.07.2023

Ty jesteś wielki i czynisz cuda

XVI Niedziela Zwykła w naszej parafii to dzień szczególny. Uczestnicząc w najświętszej Ofierze umocniliśmy się Słowem Bożym, które tchnie w nas nadzieję i daje wewnętrzny pokój. Czytania oraz Psalm podkreślają ogromną dobroć Boga względem ludzi. Bóg jako dobry i sprawiedliwy władca troszczy się o każdego człowieka nawet jeśli zbłądzi to poprzez sakrament pokuty daje nam możliwość nawrócenia i pojednania. Jeśli doświadczamy kryzysu w modlitwie z pomocą przychodzi nam Duch Święty. To On rozpoznaje niepokoje naszego serca i wstawia się za nami u Swojego Ojca bo jak śpiewaliśmy „Panie Ty jesteś dobry i łaskawy (…) Ty jesteś wielki i czynisz cuda, tylko Ty jesteś Bogiem”. Naszym Bogiem łagodnym, cierpliwym, łaskawym, sprawiedliwym i dobrym.

I dziś podzieliliśmy się dobrem, hojnością, czasem i sercem. Dzieliliśmy się Panie Tobą jak chlebem, najpierw zgromadzeni wokół ołtarza a następnie przy wspólnym stole. Jak co roku w naszej parafii odbył się festyn, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalsze remonty kościoła. Obecny na festynie był Wójt Gminy Kobylnica Pan Leszek Kuliński wraz z małżonką. Członkowie Caritas, pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrzącej oraz parafianie zadbali o moc atrakcji dla rodzin i dzieci. Mogliśmy skorzystać ze strefy gastronomicznej (grill, ciasta, kawa, herbata), zakręcić kołem fortuny, wziąć udział w loterii fantowej oraz w animacjach dla dzieci. Głównymi nagrodami do wygrania były dwa rowery. W rolę konferansjerki wcieliła się Pani Anna Gottfried a o oprawę muzyczną zadbał Pan Adam Nowodworski. Wszystkim zaangażowanym w organizację, darczyńcom oraz parafianom ogromne Bóg zapłać.

Nie zapominamy dziś również o naszym Księże Proboszczu Krzysztofie, który we wtorek będzie obchodził swoje imieniny a już dziś poświęcił pojazdy aby św. Krzysztof patron kierowców i podróżujących prowadził zawsze bezpiecznie do celu. Księże Krzysztofie życzymy Tobie dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości i szczęścia. Niech nie zabraknie wokół Ciebie nigdy ludzkiej i szczerej życzliwości. Niech Pan nieustannie błogosławi i strzeże na drodze kapłańskiej posługi. Pragniemy również wyrazić naszą wdzięczność, że „niesiesz nam Chrystusa”, że jesteś wspaniałym nauczycielem Bożej Miłości, że Twoje wrażliwe serce jest otwarte jak Tabernakulum na każdego człowieka. Szczęść Boże!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Grzegorza Jopka