14.09.2020

Uroczystość I Komunii Świętej

13 września br. po miesiącach przygotowań oraz niepewności związanej z trwającą epidemią koronawirusa dzieci w kościele parafialnym przystąpiły do I Komunii Świętej. W obecności najważniejszych osób – rodziców, rodziców chrzestnych, babć, dziadków oraz gości po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Pana Jezusa.

Ksiądz Proboszcz na wstępie podkreślił aby szczególnie w tym dniu towarzyszyła wszystkim radość z przeżywania tej pięknej uroczystości. Życzył również aby dzieci przez całe swoje życie szli za Jezusem aby kroczyli Jego drogą, która prowadzi do prawdziwego szczęścia.

W słowie skierowanym do najmłodszych Ksiądz Krzysztof wyjaśnił, że tak jak przeżywają w swoim życiu chwile radosne i smutne, którymi dzielą się z rodzicami tak od tej pory mają dzielić się wszystkim tym, co ich spotka w życiu z Panem Jezusem. Wtedy, kiedy dzieci będą uczestniczyć w Eucharystii i przyjmować często i godnie Go do swoich serc to przeżywana radość będzie jeszcze większa a dzieci będą szczęśliwsze. Może być również tak, że pojawi się smutek, którym również trzeba dzielić się z Jezusem to doświadczanie przykrości będzie jeszcze mniejsze. Ksiądz Proboszcz zwrócił również uwagę na to aby dzieci nie zapominały o modlitwie i uczestnictwie w Eucharystii, którym powinno towarzyszyć skupienie i wyciszenie bo tylko wtedy dzieci doświadczą prawdziwego przyjścia i obecności tego wspaniałego gościa, jakim jest Jezus Chrystus.

Uroczystość I Komunii Świętej zakończyła się pięknymi podziękowaniami dla rodziców, gości, Księdza Krzysztofa oraz Pani organistki. Ksiądz Proboszcz wyraził szczególne podziękowania rodzicom za ich trud, pracę i jedność, że wspólnie zatroszczyli się o przygotowania do tej pięknej uroczystości (posprzątanie kościoła, porządki przy kościele, dekorację, wymalowanie ławek, klombów, posadzenie kwiatów).

Darem ołtarza od rodziców dzieci I komunijnych są Lekcjonarze opatrzone nowym wydaniem, które będą służyły w kaplicy we Wrzącej.