17.06.2017

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

15 czerwca 2017 r. Kościół katolicki obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wierni uczestnicząc w procesji publicznie wyznali wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Święto Bożego Ciała nawiązuje do wydarzeń z Wielkiego Czwartku i tym samym ma charakter dziękczynny za dar ustanowienia Eucharystii i dar Komunii Świętej.

Z Chrystusem w sercu i w niesionej przez kapłana monstrancji przeszliśmy ulicami naszych miejscowości, gdzie skupia się nasze życie. Jezus Chrystus pragnie uczestniczyć w tej zwyczajnej codzienności, chce być przy każdym człowieku, który zmaga się z trudami ziemskiego pielgrzymowania. Siłą i pokrzepieniem jest żywa i prawdziwa obecność Jezusa w Eucharystii. Co niedzielę jesteśmy zapraszani do Stołu Pańskiego, aby czerpać z źródła życia. Pan Jezus mówił: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.” W sakramencie Eucharystii Jezus ofiaruje dla nas i naszego zbawienia Przenajświętsze Ciało i Krew Swoją, bo Bóg jest Miłością i pragnie dobra każdego człowieka. Podążajmy za Jezusem nie tylko podczas procesji Bożego Ciała, ale w każdej minucie naszego życia, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Człowiek przetrwa wszystkie niepokoje i przezwycięży wszelkie trudności, gdy będzie szedł z dziecięcą ufnością za Panem Bogiem i zaprosi Go do swojego życia. Wiara nabiera blasku, gdy zakłada szaty codzienności. Bez uczestnictwa w Eucharystii nie damy rady stanowić jedności z Bogiem i bliźnimi. W ten jedyny dzień – uroczystość Bożego Ciała pragniemy dać wymowny i szczególny wyraz publicznemu wyznaniu wiary, która jest świadectwem miłości, uwielbienia i chwały Pana.

Na koniec uroczystości ks. proboszcz poświęcił nowoczesną motopompę, którą wygrali strażacy z Wrzącej zajmując cztery I miejsca w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o puchar Wójta Gminy Kobylnica rozegranych 11 czerwca 2017 r. w Kwakowie.