26.07.2020

Wspomnienie św. Krzysztofa oraz I Komunia Święta

Koniec lipca obfituje w szereg parafialnych uroczyści.

25 lipca w kalendarzu liturgicznym wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. To do Niego uciekamy się z gorącą modlitwą o bezpieczne dotarcie do celu naszej podróży. W tym dniu nie zapominamy o naszym Księdzu Proboszczu Krzysztofie, który obchodzi swoje imieniny. Imię Krzysztof z greckiego oznacza „niosący Chrystusa” dlatego też wyrażamy Księdzu Proboszczowi naszą wdzięczność za to, że od 16 lat z każdą odprawioną Eucharystią i pokrzepiającym słowem przybliża nas do Chrystusa i Jego Matki. Zawsze pamiętamy o Tobie Ks. Krzysztofie w naszych modlitwach.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa 26 lipca br. po mszach świętych Ks. Proboszcz pobłogosławił pojazdy wiernym z naszej parafii.  

W niedzielę 26 lipca br. dziesięcioro dzieci z Tychowa po raz pierwszy przyjęło do swoich serc Pana Jezusa. Nietypowo w tym roku I Komunia Święta odbyła się w lipcu z uwagi na panującą epidemię korona wirusa. Cieszymy się jednak, że dzieci mogły po raz pierwszy przystąpić do tego sakramentu, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii, która z greckiego oznacza dziękczynienie. Niech ten wyjątkowy dzień będzie początkiem pełnej radości ze spotkania z Jezusem oraz pełniejszego wzrastania w wierze.