2.08.2019

Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących

25 lipca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona wszystkich kierowców i podróżujących. Imię Krzysztof pochodzi z języka greckiego i oznacza „niosący Chrystusa”. W ikonografii św. Krzysztof przedstawiany jest z Dzieciątkiem na ramionach.

Św. Krzysztof wyróżniał się nadzwyczajną siłą, którą wykorzystywał do przenoszenia pielgrzymów przez rzekę. Jest to piękne nawiązanie do służebnej roli każdego kierowcy, który podczas podróży odpowiada za życie drugiego człowieka. Z tej okazji w niedzielę 28 lipca Ksiądz Proboszcz poświęcił pojazdy wiernych z naszej parafii.

Modlitwa kierowców do św. Krzysztofa:

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, bym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj mnie od nieszczęścia i wypadku. Amen.